Kommunens centre

Center for Borgerservice og Beskæftigelse

Ydelsescenter
Bymosevej 4
3200 Helsinge
Tlf: 7249 6000
E-mail: kontanthjaelp@gribskov.dk

Jobcenter
Bymosevej 4
3200 Helsinge

E-mail: jobcenter@gribskov.dk

Center for Børn og Unge

Vestergade 2
3200 Helsinge
E-mail: boern-unge@gribskov.dk
Indgivelse af underretning

Center for Børn og Unge - akut behov:
Mandag til onsdag 8-16, torsdag 8-17 og fredag 8-13, kan du ringe til vagthavende socialrådgiver på tlf: 7249 6045

Pladsanvisningen
E-mail: pladsanvisning@gribskov.dk
Skriv dit barn op til en plads i dagtilbud eller fritidsordning

Dagplejen
Vestergade 2, 3200 Helsinge
Tlf: 7249 6368
E-mail: dagplejen@gribskov.dk 

Dagtilbud
Vestergade 2, 3200 Helsinge
E-mail: dagpasning@gribskov.dk
Oversigt over dagtilbud

Skole
Vestergade 2, 3200 Helsinge 
E-mail: skoler@gribskov.dk
Oversigt over skoler
Oversigt over fritidsordninger

SSP
SSP-konsulent Ann Oppermann 
Tlf: 7249 6154
E-mail: aoppe@gribskov.dk

Sundhedsplejen
Vestergade 2, 3200 Helsinge 
E-mail: sundhedsplejen@gribskov.dk 
Sundhedsplejens distrikter

Tandplejen
E-mail: tandplejen@gribskov.dk
Skoletandklinikker

Center for Byer, Ejendomme og Erhverv

Rådhusvej 3, 3200 Helsinge
E-mail: bee@gribskov.dk

Boligvisitationen
E-mail: boligvisitation@gribskov.dk

Center for Kultur, Fritid og Turisme

Skolegade 43
3200 Helsinge
Tlf:: 7249 6005
E-mail: kultur-fritid@gribskov.dk

Biblioteker

Kulturskolen
Musik- og billedskole
Vesterbrogade 54
3250 Gilleleje
Tlf: 7249 6087

Center for Social og Sundhed

Birkevang 214, 3250 Gilleleje 
Personlig henvendelse kun efter aftale 
Fax: 7249 7060 
E-mail: socialogsundhed@gribskov.dk

Hotline om sygepleje

Center for Teknik og Miljø

Rådhusvej 3, 3200 Helsinge
E-mail: tms@gribskov.dk

Genbrugsstationer

Center for Strategi og HR

Rådhusvej 3, 3200 Helsinge
E-mail: personale@gribskov.dk

Kommunikation og presse
Rasmus Lindboe, Kommunikationschef
Tlf: 7249 7233
E-mail: rlind@gribskov.dk

 

Center for Koncernstyring og IT

Rådhusvej 3, 3200 Helsinge 
E-mail: okonomi@gribskov.dk

IT 
Bymosevej 4, 3200 Helsinge