Hvem kan du stemme på?

Partier, kandidater og valgforbund

Kandidater der er punktopstillet stiller op sideordnet 

Kandidater der er nummereret stiller op på partiliste

A. Socialdemokratiet

  • Bo Jul Nielsen
  • Mikkel Andersen
  • Pia Foght
  • Allan Nielsen
  • Jacob Vagner Madsen
  • Betina Sølver
  • Morten Dahlberg
  • Mette Tolstrup
  • Steen Olsen
  • Jannik Lyng Petersen

B. Radikale Venstre

  • Rasmus Villefrance, Helsinge
  • Thomas Frandsen, Tisvildeleje
  • Mette Dollerup, Gilleleje
  • Karl Terpager Andersen, Vejby
  • Arne Skovgaard Nielsen, Skærød
  • Søren Bald, Tibirke Sand

C. Det Konservative Folkeparti

  • Jesper Behrensdorff
  • Trine Egetved
  • Lars Nielsen
  • Simon Mortensen
  • Michael Frank Hansen
  • Casper Hannibal Aistrup
  • Jens Zwicky
  • John Winkler Neumann
  • Jørgen Kragh
  • Niels Lawaetz

D. Nye Borgerlige

  1. Helle Lund
  2. Søren Lind
  3. Peter Sørensen

F. SF - Socialistisk Folkeparti

  1. Britta Christholm, Blistrup
  2. Kirsten Rolfsager, Dronningmølle
  3. Jens Rane Holck, Tisvilde
  4. Børge Sørensen, Gilleleje
  5. Jens Ove Hofmann, Helsinge
  6. Kirsten Juul, Smidstrup

G. nytgribskov

  • Anders Gerner Frost
  • Sisse Krøll Willemoes
  • Morten Ulrik Jørgensen
  • Pernille Søndergaard
  • Morten Klitgaard
  • Pernille Kromann Sams
  • Thomas Elletoft Køster
  • Henny Inge Green
  • Tonny Nalepa Jensen
  • Camilla Woller-Nielsen
  • Mads Wingaard
  • Palle Bruun
  • Keld Hansen
  • Jesper Nielsen
  • Nana Kristine Bryder
  • Alan Robert Nielsen
  • Cannot Kroner

I. Liberal Alliance

  • Karsten Andersen
  • Jens Erik Pedersen

O. Dansk Folkeparti

  1. Brian Lyck Jørgensen
  2. Jonna Præst
  3. Jørgen Tøjberg
  4. Michael Rerup
  5. Allan Regnarsson
  6. Keld Lund
  7. Jørgen H. Reiff

T. Bedre Tider

  1. Finn Fredsgaard
  2. Marion Thoregaard

U. Ungt Gribskov

  • Søren Franklin Recinella
  • Peter Sajith
  • Emil Tuborg

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti

  • Kim Valentin
  • Jannich Petersen
  • Bent Hansen
  • Birgit Roswall
  • Sean Rask Crawford
  • Tue Villebro
  • Carina Bloch Simonsen
  • Steen Pedersen
  • Jørgen Simonsen
  • Michael Bruun
  • Natasha Stenbo Enetoft
  • Johnny Braginski
  • Flemming V. Trojel
  • Jes Freisner
  • Knud Antonsen
  • Bjarne Pedersen

Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne

  1. Michael Hemming Nielsen, Gilleleje
  2. Kurt Schimmell, Dronningmølle
  3. Peter Marqvart Otzen, Smidstrup
  4. Arne Würgler, Dronningmølle
  5. Tanya Høgsbro, Søborg
  6. Jørgen Strøm, Tisvildeleje
  7. Lisbeth Havemann, Tisvildeleje
  8. Christine Scherfig, Græsted

Å. Alternativet

  1. Susan Kjeldgaard, Søborg
  2. Esben Ingerslev, Helsinge
  3. Bjarne Christiansen, Kagerup
  4. Maud Margrethe Pedersen, Dr.mølle
  5. Peter Holten Rude, Helsinge

Valgforbund:

  • V. Venstre, Danmarks Liberale Parti
  • C. Det Konservative Folkeparti
  • D. Nye Borgerlige
  • O. Dansk Folkeparti
  • I. Liberal Alliance

 

  • G. nytgribskov
  • Å. Alternativet
  • U. Ungt Gribskov
  • B. Radikale Venstre
  • T. Bedre Tider

 

  • A. Socialdemokratiet
  • F. Socialistisk Folkeparti
  • Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne